חברי כנסת מגיעים לעין כרם

במסגרת סמינר מנהיגות של שכבה ח' שהתקיים בשלהי דצמבר, התקיים בבהס פאנל מנהיגים. בפאנל השתתפו ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה, ח"כ מיקי לוי ממפלגת יש עתיד ויו"ר הועד המקומי של נווה אילן יפעת ארמוזה. הדיון בפאנל היה מעורר השראה, במסגרתו המנהיגים הסבירו איך הגיעו לפוליטיקה ומה היתה נק המפנה.

הידעתם שמוצאם של תושבי אבו גוש הוא בצ'צניה אשר בחבל קווקז?
במסגרת הסמינר התקיים גם מפגש עם ג'אבר עיסא, ראש מועצת אבו גוש. רכזת השכבה חן עוזרי מספרת "ג'אבר עיסא דיבר עם התלמידים בגובה העיניים ואיפשר להם לשאול כל שאלה שהם רצו. לדברי התלמידים זה היה החלק הכי מוצלח בסמינר כולו. הוא היה בשיח פתוח שהפתיע את התלמידים. הוא הסביר על הסכנה בהכללות ועל החשיבות לנהל שיח באמצעים דמוקרטים, דיאלוג והקשבה. התלמידים שאלו אותו איך מרגישים בתקופה של עימות ומלחמה. הוא השיב תשובות מניחות את הדעת ולא מתחמקות והציע שנפגש עם חטהב באבו גוש".

במסגרת סמינר המנהיגות – שכבת ח' למדה גם על מנהיגות נשים. במוזיאון בגין התלמידים והתלמידות עברו סדנת מנהיגות של נשים. בהמשך תלמידי השכבה צפו בסרט "העזרה", העוסק בעיתונאית מנהיגה שמביאה את סיפורן של עוזרות הבית השחורות באמריקה. מאוחר יותר הם צפו בהצגה "לקפוץ מעל העננים" המספרת על הקמת תנועת הנוער כנפיים של קרבו ע"י עדי אלטושלר שעשתה את זה בגיל 16.

כל הכבוד לצוות שכבה ח', לרכזת חן עוזרי ובעיקר למחנכת ח' אורלי עבדי הלוי שהובילה את הסמינר בסיוע הורים מהשכבה.

ידיעות נוספות

תחרות הצילומים הגדולה

25 בינואר 2018

תחרות הצילומים הגדולה של כפר הנוער עין כרם! תלמידים, בוגרים, הורים, מורות, מורים וצוות – כולם מוזמנים לצלם ולהשתתף בתחרות. התמונות עם מספר הלייקים הגבוה ביותר יתפרסמו בעיתון "בקיצור" ויזכו

הכיתה המעופפת

25 בינואר 2018

תלמידי יא' שלנו עושים צניחה חופשית עם רכזת השכבה והמורה הנפלאה עינת כהן והכל מתועד בחדשות ערוץ עשר.בית הספר עין כרם גאה בתלמידים ובצוות שחולמים חלומות ופועלים להגשים אותם. גם