אודות בית הספר

מזהים צורך –  מגבירים מודעות – ויוזמים פעולה

בית הספר התיכון השש שנתי "עין כרם" הוא בית ספר השייך למנהל לחינוך התיישבותי ומשרת את ילדי המועצה האזורית מטה יהודה. בשנת הלימודים תשע"ד ימנה בית הספר כ – 700 תלמידים ב – 30 כיתות אם. בבית הספר חטיבת ביניים וחטיבה העליונה בה מגוון רחב של מקצועות בחירה לבגרות במקביל למקצועות החובה.

בית הספר חרט על דגלו את שיווין ההזדמנויות לכלל התלמידים. כל תלמיד מקבל את תשומת הלב הראויה לקידומו האישי. יחד עם זאת בית הספר שואף למצוינות ולטיפוח הישגיות חיובית לאור מטרות התלמידים. בבית הספר ילמדו בשנת הלימודים תשע"ד כיתות מופ"ת מדעיות, אחת בכל שכבה – מכיתה ז' ועד כיתה יב'. תלמידי כיתות מופ"ת  מגבירים לימודי מדעים ומתמטיקה ומתחילים לימודים באוניברסיטה כבר בכיתה ט'. בסוף כיתה י"ב יכולים תלמידי מסלול זה, אם רצונם בכך, לסיים עם נקודות זכות רבות לקראת תואר ראשון באוניברסיטת בר אילן, בנוסף לתעודת בגרות ברמה גבוהה ביותר.

לבית הספר היסטוריה עשירה כבית ספר חקלאי. בשנים האחרונות צומח מחדש משק חקלאי הקולט אליו תלמידים להתנסות בלמידה סביב פרויקטים. גם בשנה זו יוכל כל תלמיד בבית הספר לגשת לבחינת בגרות ברמת 5 יחידות במקצוע החקלאות.

חטיבת הביניים לומדת בשיטות חדשניות המפתחות תלמיד עצמאי חוקר, מעורב ואחראי לסביבתו. לפני שנתיים קיבל בית הספר הכרה כבית ספר ניסויי המפתח דרכי למידה ייחודיות בדגש על אחריות חברתית. בנוסף ללמידה, מתקיימות בבית הספר פעילויות תרבות שונות ומגוונות שמטרתן להעשיר את עולמם של הילדים ולחשוף בפניהם מגוון רחב של נושאים שאינם מהווים חלק מתכנית הלימודים הרשמית.

סרטון על בית הספר

כתבה בעיתון

קיום יומיומי של אידיאל האזרחות המקיימת,

מחויבות לחברה צודקת תוך שימוש בתכנים הנלמדים כדי להשפיע על סביבתם.

פרטים כלליים