רישום לכיתה ז

 

הורים יקרים,

בשנה"ל הבאה עולים ילדיכם לחטיבת הביניים בבית ספר האזורי-חקלאי "עין כרם".

על פי המיפוי האזורי וכקו חינוכי ממשיך אנו רואים בכל תלמיד ותלמידה מבתי הספר היסודיים "אלון" ו"עין הרים" כתלמידנו.

הרישום לבית הספר:

הרישום לביה"ס הוא רישום מקוון. בסיומו של ההסבר נמצא טופס הרישום. הטופס אמנם ארוך אך יש בו את מלוא המידע הנדרש הן על ידי משרד החינוך והן על ידי ביה"ס לקליטה מיטבית. 
 
מבנה השכבה – בשנה"ל תש"פ משתנה מבנה חט"ב. כיתות האם תהיינה כיתות הטרוגניות (ולא ע"פ נושא) הכיתות תחולקנה ע"פ מספר פרמטרים:
א. יחס בנים בנות
ב. הטרוגניות לימודית
ג. הטרוגניות יישובית
ד. חבר/ה לבחירת התלמיד 
ה. המלצת ביה"ס היסודי ובקשות ייחודיות של התלמיד ו/או הוריו
 
בחירת הרחבה – על מנת להעשיר את ידיעותיהם של תלמידינו ולגוון את לימודיהם אנו מציעים לכל תלמיד לבחור בהרחבה לימודית כבר בתקופת לימודיו בחטיבת הביניים. ערך הבחירה הוא אחד הערכים החשובים והמנחים בבית ספרנו, וע"פ תפיסה זו יבחר כל תלמיד באחד משבעת תחומים המוצעים. כל תחום יילמד בהיקף של 6-4 שעות. 
חשוב לציין, כי אלו אינם חוגים, אלא שיעורים במערכת השעות ככל שיעור אחר, ובהם דרישות התנהלות ותפקוד לימודי מחייבים.
 
ההרחבות:
1. מדעים ומתמטיקה- הרחבה לתלמידים המוצאים עניין במקצועות המתמטיקה והמדעים המדויקים, השעות הנוספות מרחיבות ומעמיקות את ידיעותיהם של התלמידים בתחומים אלו.
ישנה המשכיות בהרחבות המדעיות (5 יח"ל) בחטיבה העליונה.
 
2. תאטרון- הרחבה המיועדת לאוהבי הבמה  ומאפשרת את פיתוח יכולות המשחק והידע בתחום.
ישנה המשכיות בהרחבת תאטרון (5 יח"ל) בחטיבה העליונה.
 
3. מוסיקה- הרחבה המיועדת לתלמידים בעלי כשרון מוזיקלי וידע קודם בתחום הנגינה ו/או השירה. התלמידים ישתתפו בשיעורים עיוניים ומעשיים.
ישנה המשכיות בתכנית ייחודית בחטיבה העליונה.
 
4. מחול- הרחבה המיועדת לתלמידים ולתלמידות האוהבים לרקוד. הרוקדים יתמקצעו בתחומי המחול הקלאסי, המחול המודרני וקומפוזיציה.
ישנה המשכיות בהרחבת מחול (5 יח"ל) בחטיבה העליונה.
 
5. ספורט: כדורגל, כדורסל, אתלטיקה- הרחבה לספורטאים מצטיינים (בנים ובנות כאחד) ולתלמידים האוהבים את תחום החינוך הגופני ורוצים לפתח כישוריהם באחד מענפי הספורט המוצעים ואת ידיעותיהם גם בפן העיוני של התחום. הבוחרים בתחומים אלו ישתתפו בתחרויות וייצגו את ביה"ס במסגרת נבחרות ביה"ס.
 
6. חברותא (הומניסטיקה) – תחומי ההומניסטיקה הם היסודות הקבועים עליהם כל חברה עומדת. חברותא היא תכנית בין תחומית שתעשיר ותרחיב את תכנית הלימודים הקיימת ותשלב בין רוח (יהודית וכללית) ובין האומנות. הרחבה זו מיועדת לתלמידים המעוניינים להשקיע זמן ומאמץ כדי להרחיב את השכלתם ולשכלל את מיומנויותיהם בתחומי לימודי הרוח. 
 
7. קיימות ומשק- הרחבה השמה דגש על אחריות האדם בעולמנו כלפי הסביבה בה חי ומתקיים. התלמידים יכירו וישתלבו בענפי המשק החקלאי של ביה"ס, יצאו לסיורים לימודים-חווייתיים וילמדו תכנים הקשורים בסוגיות של קיימות.
 
בחירת חברים – יש באפשרותכם לבחור ארבעה חברים עמם ברצונכם להשתבץ בכיתה בשנה הבאה אנו מתחייבים לשבץ עם חבר אחד לפחות. אין משמעות לסדר הרישום. אנא הקפידו על שם מלא (פרטי+משפחה) ושם היישוב.

 ועכשיו לעבודה – טופס רישום לבית הספר.

 

בנוסף יש להעביר למזכירת חטיבת הביניים את המסמכים הבאים:
 
 
הרישום יסתיים ביום חמישי 11 באפריל 2019.